TESTY NEWS 112

Nietrzeźwy, bez uprawnień i poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości- wpadł podczas policyjnej kontroli drogowej

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości kierował samochodem osobowym. Dodatkowo sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia 3 miesięcy kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, skąd trafi do zakładu karnego. Nie uniknie także odpowiedzialności za jazdę bez uprawnień i na tzw. podwójnym gazie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy poranek w miejscowości Wilków. Policjanci ruchu drogowego ze Złotoryi, podczas pełnionej służby zatrzymali do kontroli osobowego forda. Za kierownicą siedział 29-letni mieszkaniec Wilkowa. W rozmowie z policjantami przyznał, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze czując od mężczyzny zapach alkoholu postanowili sprawdzić jego stan nietrzeźwości. Badanie alkomatem wskazało ponad 0,65 promila. Dodatkowo sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kłodzku celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 3 miesięcy. 29-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu skąd trafi do zakładu karnego. Nie uniknie także odpowiedzialności za popełnione wykroczenie i przestępstwo. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

To już kolejny przypadek w ostatnich dniach, kiedy złotoryjscy policjanci zatrzymują nietrzeźwego kierowcę, który wbrew prawu i rozsądkowi wsiada za kierowcę samochodu. Pamiętajmy, że wakacje nie zwalniają z obowiązku przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Piłeś? Nie jedź!

Widzisz pijanego, który che wsiąść za kierownicę? Powstrzymaj go lub wezwij Policję!

st. sierż. Dominika Kwakszys

KPP w Złotoryi

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.