36. PKO Wrocław Maraton za nami

9 września 2018 roku ze Stadion Olimpijski we Wrocławiu – tym razem z toru żużlowego wewnątrz obiektu w trasę 36. PKO Wrocław Maratonu wyruszyło 3645 osób z ponad 30 różnych krajów. Rekord trasy (02:13:28) nie został pobity. Najlepszy czas osiągnął Barnabas Kipyego (02:17:49), a wśród pań Matebo Ruth Chemisto (02:43:55). Najszybsi Polacy (Kamil Jastrzębski – 02:24:37 oraz Antonina Biała – 02:57:37) znaleźli się, i wśród mężczyzn i wśród kobiet, na szóstych miejscach.
Zwycięzców, którzy pobili życiowe rekord, cieszyli się z dotarcia do mety lub po prostu z udziału w biegowym święcie, było jednak dużo więcej. Szczególnie szczęśliwe z Wrocławia wróciły zawodniczki Złotoryjskiej Ligii Biegowej ( Agnieszka Kubów, Aneta Jaworowska, Ewa Kurek), dla których był to pierwszy start na królewskim dystansie. Złotoryjanki wszystkie w dobrej kondycji i zdrowiu przybiegły do mety z czasem poniżej 5 godzin.
Po biegu każdy z zawodników, który ukończył bieg, został udekorowany pamiątkowym medalem z wizerunkiem krasnala z biało-czerwoną flagą, czerwonym goździkiem i elementami wojskowego umundurowania. 36. PKO Wrocław Maraton jest, bowiem częścią obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
We Wrocławiu wystartowało 11 reprezentantów Złotoryi.